JIRA Core

Atlassian JIRA logo
JIRA Core

Kompleksowy system do wspomagania zarządzania projektami i kolejkowania zadań

Poniższy opis jest tymczasowym, sprzed aktualizacji JIRA do wersji 7, w której zyskał on nazwę JIRA Core. Wkrótce opis zostanie zaktualizowany.

JIRA Core to system wspomagania zarządzania projektami, rozwijany od początku istnienia firmy Atlassian. Jest potężnym, a jednocześnie elastycznym i lekkim w użytkowaniu narzędziem, które jest w stanie sprostać oczekiwaniom naprawdę wymagających klientów. Niezależnie czy planujesz projekty wprzód, śledzisz problemy i błędy, czy też kolejkujesz potrzeby swoich pracowników i klientów, JIRA Core dzięki swoim możliwościom będzie dla Ciebie niezastąpionym narzędziem.

Czytelność

JIRA Core w odróżnieniu od wielu konkurencyjnych produktów jest niezwykle czytelna. Jeśli to Twój pierwszy kontakt z tego typu narzędziem, jego nauka przyjdzie Ci niezwykle łatwo. Jeśli korzystałeś z alternatywnych produktów, na pewno dostrzeżesz różnicę - wszystkie elementy interfejsu są dokładnie tam gdzie powinny być.

Dashboard – sprytny asystent

Tuż po zalogowaniu zostajesz skierowany na dashboard – swojego rodzaju tablicę, bądź – nazwijmy to – asystenta, który zawsze dostarcza Ci najświeższych i najpotrzebniejszych informacji.

JIRA Dashboard preview here

Co ważne – to co zobaczysz na tablicy zależy jedynie od Ciebie, możesz ją dowolnie konfigurować, korzystając z dziesiątek modułów, wyświetlających treść odfiltrowaną według Twoich preferencji. Jeden dashboard to za mało? Stwórz kilka tablic na każdą okazję – do raportów, dla klienta, z własnymi zadaniami, na zebranie teamu – Ty tu rządzisz.

Raporty to nie wszystko

Dashboard jest niezwykle przydatnym, ale nie jedynym widokiem na to, co dzieje się w systemie. Pełną listę zgłoszeń i zadań otrzymujesz po wyborze z górnego menu interesującego Cię projektu.

Przykładowe projekty

W jego wnętrzu masz pełen przegląd na kolejkę zgłoszeń, ich status wykonania, osoby przypisane do zadań itd. Za dużo danych? Do dyspozycji masz dwa sposoby wyszukiwania - proste i szybkie, w którym kilka kliknięć myszą daje natychmiastowy wynik, albo zaawansowane oparte na autorskim systemie wyszukiwania Atlassian – JIRA Query Language (JQL), pozwalającym na tworzenie rozbudowanych zapytań. Każdy utworzony filtr możesz zapisać, by w przyszłości wyszukiwać jednym kliknięciem.

JIRA filter preview

Co dalej?

Różne zadania często wymagają zebrania różnych danych i wykonania odmiennych czynności. JIRA Core pozwala na swobodne tworzenie i modyfikowanie typów zadań (issue type), oraz konfigurowanie dla nich wymagań co do danych i czynności (workflow). Jeśli w twojej firmie istnieją procedury, według których należy zlecenia obsługiwać, po co kazać pracownikom pamiętać przebieg działań do wykonania? Niech pamięta je JIRA Core – użytkownik w każdym momencie może podejrzeć workflow. Szerokie możliwości konfiguracyjne pozwalają uniknąć wykonywania niewłaściwych czynności, a przede wszystkim pozwalają dostosować system do indywidualnych potrzeb firmy.

Akcja i reakcja

Przykład – należy stworzyć trzy propozycje logo dla klienta. Grafik otrzymał zgłoszenie (issue ), utworzył 3 podzgłoszenia (subissues ), pracował przez 2 dni, co odnotował w systemie, a do każdego podzgłoszenia wstawił załącznik ze stworzonym logo. Następnie przedstawiciele klienta z kilku krajów wybierali, które najbardziej im się podobało używając wbudowanej funkcji głosowania (vote), a uwagi wpisali jako komentarze w zgłoszeniach. Tym sposobem oszczędzono sporo czasu na spotkania i żywe dyskusje. Ostateczne poprawki grafik wprowadził błyskawicznie i ponownie załączył do wybranego zgłoszenia, po czym bezpośrednio z niego wysłał do klienta mail, że projekt jest już gotowy.

Integracja i wtyczki

Sama JIRA Core to za mało? Zawsze możesz wybierać spośród setek dodatków dostępnych na Atlassian Marketplace, dzięki którym jeszcze lepiej dostosujesz system do swoich potrzeb. Jeśli nie znajdziesz tam dodatku, który spełni Twoje oczekiwania, z chęcią pomożemy – nasze doświadczenie poparte jest już stworzonymi przez nas produktami.

Atlassian Marketplace banner here

Kolejną olbrzymią zaletą jest możliwość połączenia funkcjonalności JIRA Core z innymi narzędziami Atlassian, w tym narzędziami developerskimi i do pracy grupowej.

Czas na zmiany

Jeśli korzystasz obecnie z innego narzędzia niż JIRA Core, być może zastanawiasz się jak przenieść dane do nowego systemu – żaden problem! JIRA Core ma wbudowany system migracji z wielu konkurencyjnych produktów.

JIRA Import

Dlaczego warto zmienić swój dotychczasowy system? Poza oczywistymi zaletami, których nie w sposób tu wszystkich wymienić, bardzo ważnym czynnikiem jest prędkość i skalowalność systemu, potwierdzona przez Atlassiana i setki klientów, która wielokrotnie przewyższa konkurencyjne rozwiązania.

Przeczytałeś opis systemu JIRA Core, a mimo to nie jesteś entuzjastycznie do niego nastawiony? Na nurtujące Cię pytania nie znalazłeś odpowiedzi w naszym FAQ? Spotkajmy się - jesteśmy przekonani, że rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.