HipChat

Atlassian HipChat logo
HipChat

Komunikator stworzony dla potrzeb biznesu. Szybkie przesyłanie plików, rozmowy 1-1, grupowe, pokoje prywatne, audio i wideo-rozmowy, współdzielenie pulpitu.

O ile telefonia VoIP daje duże możliwości konfiguracyjne, o tyle koszt jej wprowadzenia i utrzymania jest bardzo wysoki.  Telefon komórkowy nie zawsze jest tam, gdzie byśmy się spodziewali, co może powodować niepotrzebne zgrzyty. Mail? Trudno brać go pod uwagę jako skuteczną formę szybkiej komunikacji, ratuje go możliwość przesyłania plików, jednak i na to są alternatywne rozwiązania, jak Confluence (czy sam HipChat). Pozostają wszelakie komunikatory o mniejszych lub większych możliwościach.

HipChat jest komunikatorem, stworzonym idealnie do potrzeb szybkiej komunikacji wewnątrz firmy. Podobnie jak część alternatywnych produktów oparty jest na sprawdzonym, szybkim i bezpiecznym protokole komunikacyjnym XMPP (inaczej Jabber). Dlaczego wybrać właśnie jego?

Trafiaj do celu

Zawsze wiesz czy osoba, do której piszesz jest obecnie przy komputerze czy jest może czymś mocno zajęta. Jeśli zapomni włączyć komunikator po spotkaniu, HipChat automatycznie wyśle do niej maila informującego kto ma potrzebę kontaktu.

Bądź mobilny

Kolega z zespołu jest w trasie do klienta, na szkoleniu lub na przerwie obiadowej? Nie absorbuj go bardziej niż to niezbędne. Aplikacja mobilna działa równie błyskawicznie co lekki klient HipChata na komputerze.

Ceń prywatność

HipChat, choć dostępny na dowolnej platformie komputerowej, telefonie czy przez WWW, nie jest dostępny publicznie. Jedynie zaproszeni członkowie zespołu otrzymają do niego dostęp. Istotną funkcją jest tworzenie pokoi rozmów publicznych (dla wszystkich pracowników firmy) i niepublicznych (np. na potrzeby konkretnego projektu), do których sami wybieramy kto może mieć dostęp, a kto nie.

Jeśli kolega z zespołu nie jest obecny w danym pokoju, a uważasz, że dobrze by było, by tam zajrzał, wspomnij o nim za pomocną znaczników @mention (znanych również z JIRA i Confluence), a otrzyma o tym informację, która na pewno przyciągnie jego uwagę.

Skonfiguruj raz i zapomnij

Ty decydujesz czy chcesz skonfigurować komunikator na serwerze firmowym czy wybrać hosting bezpośrednio od Atlassian. Wybór hostingu przenosi odpowiedzialność za konfigurację i utrzymanie na Atlassian. Decydując się na opcję własnego serwera, otrzymujesz gotową informację jak konfigurację należy wykonać.
Konfiguracja klienta komunikatora? A co to takiego? Raz zalogowany, nie musisz o nic się martwić. Otrzymujesz podstawowe opcje konfiguracji jak np. sposoby powiadomienia o nowej wiadomości. Osobne zakładki ustawień, do których zajrzysz najwyżej raz, to ustawienia audio-video czy podłączenia do serwerów(w wypadku konfiguracji ręcznej).

Dziel się pomysłami i plikami

W szybkim kontakcie istotne jest, by nie przełączać się niepotrzebnie na inny środek komunikacji, nawet na chwilę. HipChat pozwala na przesyłanie dowolnych plików do naszego rozmówcy, a zawartością schowka nie musi być tylko tekst – czemu nie przesłać zrzutu ekranu nawet bez zapisywania go na dysku?

Jeśli potrzebujesz więcej multimediów, wykorzystaj funkcję audio i wideo rozmów oraz współdziel swój pulpit lub pojedyncze, przez ciebie wybrane, okno.

Wyraź siebie

W każdej pracy potrzeba chwili przerwy. Stwórz nowy pokój, a w nim prowadź swobodne rozmowy, wrzucaj linki do śmiesznych zdjęć czy filmików, a emocje wyraź przy pomocy ponad 170 dobrze znanych memów, zebranych razem w jednym miejscu.