FishEye

Atlassian FishEye logo
FishEye

Praktyczna przeglądarka wielu różnych repozytoriów kodu

FishEye to produkt, któremu nie oprze się żaden programista ceniący swój czas pracy. Jest on przeglądarką repozytoriów Subversion, Perforce, CVS, GIT i Mercurial – wszystko w jednym miejscu. Właśnie problem przełączania się co chwila między wieloma oknami odszedł w niepamięć.

Przeglądanie

Jesteś w stanie dużo z niego wyciągnąć, jednocześnie nie ma szans nic w nim zepsuć. Dlaczego? Ponieważ to przeglądarka dająca możliwość odczytu, ale nie zapisu. Nie znaczy to, że nie zrobisz z nią nic więcej – wręcz przeciwnie.

Wyszukiwanie

Wyszukiwanie w tak wielkich zbiorach wymaga sprawnego narzędzia wyszukiwania i takie właśnie otrzymujesz – nazwy plików, ścieżki, nazwy commitów, użytkowników je zapisujących czy po prostu fragmenty kodu - Ty szukasz, FisheEe znajduje. Możesz również skorzystać z wyszukiwania SQL – żaden problem.

Zmiany w kodzie

Wyszukałeś interesujący Cię fragment kodu raz, a za drugim razem zwrócony wynik był pusty? Jeśli wiesz gdzie szukać, zajrzyj zatem w historię zmian, gdzie spokojnie porównasz wersję obecną z poprzednią, czy też na spokojnie przeanalizujesz dlaczego pewne zmiany zostały wprowadzone.

Jeśli nie wiesz, gdzie zmiana nastąpiła, sprawdź na kanale aktywności, kto ostatnio nad czym pracował, na pewno znajdziesz tego, czego potrzebujesz.

Integracja z JIRA

Bez wątpienia powiązanie kodu i jego zmian z systemem zgłoszeń jest sprawą kluczową dla programistów, a i managerów. Porządek musi być, inaczej oprogramowanie może nawet nigdy nie zostać ukończone. Dlatego dwukierunkowe połączenie FishEye z JIRA jest rozwiązaniem niezwykle cenionym.

Wizualizacja

Branche, commity, diffy, merge, bug fixy, release, milestony i wiele więcej – to właśnie tworzenie oprogramowania - nie jest to jedna prosta ścieżka Nie było->stworzyłem->jest. Dlatego wymaga wizualizacji. Tak jest po prostu łatwiej i szybciej śledzić postępy pracy – w FishEye wszystko jest czytelne.