Crucible

Atlassian Crucible logo
Crucible

Narzędzie do sprawdzania poprawności kodu, integrujące się z pozostałym produktami Atlassian

Są sytuacje, w których nowo napisany bądź zmieniony kod nie potrzebuje żadnej weryfikacji i może być dołączony do głównego strumienia. We wszystkich innych przyda się Crucible - czyli narzędzie wspomagające analizę kodu, opierające się na dobrej współpracy zespołu.

Review o czasie

Weryfikowanie kodu w różnych momentach jego życia jest istotne ze względu na ciągłe dbanie o jego jakość. Crucible daje na to kilka możliwości:

  • przegląd w momencie dla tego przeznaczonym według ustalonego workflow
  • sprawdzanie wyrywkowe kopiuj-wklej
  • recenzje nawet bez odrywania oczu od linii komend
  • akceptacje jednym kliknięciem na podstawie zgłoszeń i list zmian

Dyskusja

Niejasnościom nie można zamykać ust – sprawy zamiecione pod dywan prędzej czy później powrócą. Zamiast tego sprawdzając poprawność kodu twórz wątki dyskusji, zaczynając je tuż obok linii kodu, których dotyczą. Informacje o dodanych recenzjach, komentarzach i odpowiedziach, trafiają do właściwych osób mailem bądź RSS’em.

Integracja

JIRA – i wszystko jasne. Dlatego skorzystaj z łączonych możliwości – twórz i przeglądaj (wraz z kodem źródłowym) zgłoszenia bezpośrednio w JIRA czy też przerabiaj zapotrzebowania recenzji z Crucible oraz już gotowe komentarze kodu do poprawy na zgłoszenia w JIRA. Proste, skuteczne – jak zawsze.

Iteracja

Ty śledzisz poprawność kodu, a Crucible sprawdza, gdzie w ramach recenzji już zajrzałeś (i dla porządku odpowiednio to oznacza). Jeśli nastąpiły jakieś modyfikacje, od razu zauważysz, że miejsca, w które już zaglądałeś, a zostały zmienione wymagają ponownej weryfikacji poprawności.

Praktyczna nauka

Nie ma chyba lepszego sposobu na naukę, jak przez praktykę. Jeśli czysta praktyka to za dużo, zaproś nowego kolegę z zespołu do drugiej recenzji i zanotowania swoich spostrzeżeń – zyskasz pełnowartościowego programistę prędzej niż myślisz

Statystyki

Zastanawiałeś się kiedyś w jakim stopniu kod Twojego produktu został sprawdzony? Z Crucible będziesz wiedział zawsze. To najszybsza weryfikacja, gdyby coś poszło nie tak.