Crowd

Atlassian Crowd logo
Crowd

Loguj się w wielu narzędziach jednym loginem i hasłem. Zarządzaj wieloma kontami z jednego miejsca.

Wraz z rozmiarem Twojej firmy rośnie mnogość i złożoność systemów informatycznych, z których korzystasz. Wiele systemów to wiele rozwiązań technicznych (niekoniecznie ze sobą współpracujących), kont, loginów i haseł. Może okazać się to problematycznie nie tylko dla użytkowników, ale i dla administratorów, gdy przychodzi do zarządzania kontami bądź częstego resetowania haseł dla zapominalskich.

SSO – zaloguj i zapomnij

W końcu możesz pozwolić sobie na zapomnienie kilku, a nawet kilkunastu haseł i być z tego zadowolonym. Wystarczy, że będziesz pamiętał tylko jeden login i jedno hasło, a Crowd będzie za Ciebie pamiętał resztę. Teraz po prostu uruchomisz jedną aplikację w ulubionej przeglądarce, a pozostałe systemy będą logowały się automatycznie. Czyż nie jest to wygodne rozwiązanie, kiedy możesz zintegrować np. Google Apps z Confluence, a z niego bez zbędnego klikania utworzyć zgłoszenie w JIRA? Co więcej – różne systemy mają nie tylko różne hasła, ale i różne loginy – poproś swojego administratora o bardziej przyjazny alias, a wszystkie skrzętnie chowane karteczki z loginami będą mogły powędrować do niszczarki.

Zarządzanie w sposób przyjazny

Zagreguj konta z Active Directory, LDAP, Sun, eDirectory, Directory Server lub własnego wspieranego connectora i zarządzaj nimi w Crowd łącząc choćby z Atlassian Tools, Google Apps, Apache czy Subversion. Jeśli nie masz dostępu lub nie chcesz ingerować w zadbane struktury np. w Active Directory, żaden problem. Zamiast śmiecić parametrami webowymi w bazie AD, zachowaj nowe ustawienia, role i uprawnienia w samym Crowd. Developerzy Twojego przyszłego oprogramowania i wtyczek na pewno będą Ci za to wdzięczni, a Ty oszczędzisz sobie oddzielnej konfiguracji dla każdej aplikacji czy osoby.

Crowd visualization

Prosto z FAQ

Masz już skonfigurowany serwer LDAP dla JIRA oraz Confluence i zastanawiasz się czy wykorzystać Crowd? Pomyśl ile czasu i pracy oszczędzisz, jeśli nie będziesz musiał regularnie resetować pozostałych zagubionych haseł z pozostałych aplikacji bez wdrożonego SSO, a odpowiedź będzie prosta – warto! Jesteś ciekaw kontami jak wielu użytkowników będzie w stanie zarządzać Crowd? Podaj dowolną liczbę, a na pewno sobie z nią poradzi tak samo dobrze, jak z mnogością podpiętych katalogów. Sky is the limit! Odpowiedzi na więcej nurtujących pytań znajdziesz tutaj, możesz też skontaktować się z nami.