Confluence Questions

Atlassian Confluence Questions logo
Confluence Questions

Zadawaj konkretne pytania, otrzymuj konkretne odpowiedzi od specjalistów.

W dobie wszechobecnego Internetu, zastępującego nam encyklopedie, nieraz zdarza się, że szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, trafiamy na ścianę "dobrych rad", jednak nie jesteśmy w stanie znaleźć tej właściwej informacji. Często fora internetowe zalane są danymi błędnymi czy szkodliwymi, stworzonymi przez domorosłych specjalistów bądź osoby źle nam życzące.

Kto pyta nie błądzi

Co, gdyby skupić specjalistów w jednym miejscu, zadać pytanie tylko im i móc wyłuskać tę najlepszą, najbardziej nam potrzebną informację? Co jeśli wprowadzić takie narzędzie w firmie? W odpowiedzi na tę potrzebę powstał Confluence Questions.

6x Tak

Ty pytasz, każdy może odpowiedzieć. Co to daje? 1. nie pytasz wszystkich po kolei, tylko jednocześnie, oszczędzając czas i fatygę. 2. odpowiedzą osoby, które znają odpowiedź lub wiedzą, kto ją zna. Czasem są to osoby spoza Twojego działu, placówki, a nawet kraju. 3. odpowiedzi prawidłowych może być kilka – może warto skorzystać z tej alternatywnej? 4. jeśli nie Ty pytałeś, ale zagadnienie jest ciekawe lub przydatne również dla Ciebie, właśnie zyskałeś wartościową wiedzę. 5. za odpowiedzi można przyznawać punkty dodatnie i ujemne – dzięki temu szybko dowiesz się, do kogo warto zgłosić się o pomoc w danej dziedzinie. 6. nie musisz nawet opuszczać okna Confluence, zatem agregujesz wiedzę w jednym miejscu, zaraz obok firmowej wiki.

Kto szuka nie błądzi

Skoro w Confluence Questions baza pytań i odpowiedzi stale rośnie, warto utworzyć dla niej grupy tematyczne, a przed zadaniem nowego pytania sprawdzić czy ktoś już tego nie zrobił.

Wykorzystując dynamiczną wyszukiwarkę nie tylko dowiesz się czy dane zagadnienie było poruszone, ale i już w momencie wyszukiwania dowiesz się czy pytający uzyskał na nie odpowiedź.

Więcej szybciej lepiej

Ponieważ Questions oparty jest na Confluence, do tworzenia pytań i zagadnień możesz użyć rozbudowanego edytora treści wbudowanego w aplikację. Tworząc tematy pokrewne do już obecnych, możesz prosto wiązać je ze sobą linkami, a wyszukiwać za pomocą zintegrowanej wyszukiwarki Confluence. Taki sposób na dzielenie się wiedzą powinien być w każdej firmie.