Bitbucket

Atlassian Bitbucket logo
Bitbucket

Repozytorium kodów oparte na GIT, skonfigurowane tak jak tego potrzebujesz, bezpieczne na Twoich serwerach

Dlaczego Bitbucket?

Bitbucket jest nakładką na repozytorium GIT’a, dzięki której zarządzanie pracą zespołów programistycznych oraz ścieżkami rozwoju oprogramowania stają się dużo przyjemniejsze, zachowując przy tym bezpieczeństwo, ponieważ całość pozostaje za firewall’em.

Kto gdzie kiedy

Przede wszystkim dużo łatwiejsze stanie się zarządzanie uprawnieniami użytkowników niż w samym GIT’cie. Bez problemu przydzielisz odpowiednie dostępy do konkretnych projektów, repozytoriów i branchy danym zespołom czy pojedynczym programistom. Możesz korzystać z różnych katalogów użytkowników: wewnętrzny w Bitbucket, serwer JIRA crowd, wewnętrzny LDAP (np. Active Directory).

Kod dobrej jakości

Nowy programista w zespole to nowy umysł z zapałem do pracy, jednak jeszcze się nie znacie, dlatego czasem warto móc sprawdzić efekty jego pracy. Z Bitbucket’em to proste - aplikacja pozwala Ci skorzystać z funkcji Pull Request, dzięki której przed zapisaniem commit’u do repozytorium będzie konieczna weryfikacja kodu przez wyznaczone osoby; dopiero zaakceptowane wpisy trafią do głównego strumienia. Ty masz pewność, że nowy pracownik nie wyrządzi szkody, on z kolei ma szansę podnieść jakość kodu, jeśli będziecie go wspólnie omawiać.

Jeden projekt różne wersje

Dostajesz możliwość pełnej obsługi workflow'ów GIT'a. Niezależnie czy pracujesz bezpośrednio na streamie, branchach czy forkach, Bitbucket obsługuje je bez problemu, przez co nie będzie wąskim gardłem między developerem, a repozytorium. Z jego poziomu masz pełen wgląd w listę i statusy branchy swojego zespołu. Dodatkowo wewnętrzne komentarze w diff'ach przyspieszają analizę różnic. Posiadając Bitbucket nie musisz martwić się, że stworzony kod przepadnie lub nie będziesz wiedział która wersja została wysłana do klienta - wszystko jest dobrze widoczne, Tobie pozostaje po prostu tworzyć.

Rozwiń skrzydła

Prócz czystych możliwości Bitbucket, skorzystaj z darmwego SourceTree do jeszcze łatwiejszego i pełnego zarządzania repozytoriami. Commit, clone, push, pull, merge - wszystko to ubrane w prosty interfejs użytkownika. Łącząc Bitbucket z możliwościami JIRA dostajesz możliwość identyfikowania kodu, nad którym pracujesz z kolejnymi fazami projektu czy debugowaniem. Retrospektywy też stają się łatwiejsze.

Atlassian, zgodnie ze swoją myślą przewodnią, daje Ci możliwość samodzielnego rozszerzania możliwości Bitbucket, bądź skorzystania z już gotowych dodatków dostępnych na Atlassian Marketplace.