Bamboo

Atlassian Bamboo logo
Bamboo

Automat do testowania wyprodukowanego kodu, integrujący się ze środowiskiem Atlassian

W świecie programistów nie ma osoby, która nie znałaby pana Jenkinsa. Choć zna się on na rzeczy, jest raczej małomówny - mail czy jabber? - dziś to za mało. Atlassian Bamboo nie tylko potrafi to co Jenkins, ale dodatkowo podzieli się z Tobą tym co ważne - project managerowie, developerzy, testerzy czy sys admini - działają na różnych poziomach, a Bamboo trafia do nich wszystkich.

Integracja

Jako programista docenisz możliwości integracyjne Bamboo. Łatwe importowanie z narzędzi Open Source, wykorzystanie katalogów użytkowników i grup z JIRA, natywne wsparcie dla GIT, Hg, SVN. Może pracować z każdym językiem programowania i innymi popularnymi technologiami jak Maven, Ant, Mercurial. Wsparcie dla Tomcat, Heroku i Grails jest poprzez darmowe add-ony.

Dzięki integracji Bamboo z JIRA cały Twój zespół może na bieżąco śledzić co się dzieje z projektem, jakie zgłoszenia zostały podjęte, problemy rozwiązane, które testy przeszły pozytywnie lub negatywnie czy też jaki jest obecny stan głównego strumienia (release, fix) - wszystko dla lepszej i szybszej współpracy całego teamu, nie tylko dla programistów.

Jeśli wiele testów nie przeszło, możesz dla nich z poziomu Bamboo utworzyć wiele oddzielnych lub jedno zbiorcze zgłoszenie z linkami do odpowiednich buildów.

JIRA to tylko część z dużego ekosystemu Atlassian. Bamboo możesz bez trudu powiązać ze Stash, Bitbucket oraz FishEye, dzięki czemu w jednym miejscu zobaczysz co się działo z danym buildem - kto go utworzył, ile testów przeszedł w jakim czasie i z jakim skutkiem, jednym kliknięciem zajrzysz do repozytorium, gdzie podejrzysz diffy, historię i powiązany kod.

Planowanie i automatyzacja

Stwórz osobne zestawy testów jednostkowych, integracyjnych, UI i testów obciążeniowych, następnie puść je równolegle, by móc szybciej przekazać wyniki do developerów czy wdrożyć sprawdzony kod. Możesz korzystać nawet ze 100 agentów, a każdemu z nich przypisać tyle zadań ile aktualnie potrzebujesz.

Bamboo-scheduled

Twórz globalne parametry z wartościami dla różnych repozytoriów, zmiennych, powiadomień czy uprawnień użytkowników i wykorzystuj je przy planowaniu nowych buildów i branchy. Możesz je też wykorzystać do ciągłej integracji, jeśli kopiowanie wartości z głównego strumienia przy tworzeniu branchy nie jest Twoim zamysłem.

Bamboo-Key and Value

Planuj złożone zadania metodą przeciągnij i upuść. Twórz build'y na podstawie zmian w repozytorium, według harmonogramu, po poprzednim buildzie lub za kliknięciem - tak jak chcesz. Jeśli automatycznie dziedziczone metody nie są dla Ciebie, zarządzaj sposobem tworzenia buildów osobno dla każdego branch'a. Modyfikuj buildy i wrzucaj nowe parametry, by wyeliminować błędy przy ponownym testowaniu.

Ciągła integracja

Nie kłopocz się problemami ciągłej integracji (CI) przy systemach kontroli wersji rozproszonych (DVCS np. GIT, Merciurial). Bamboo podepnie nowe branche pod główny schemat CI czy też połączy dwa w jeden przed wykonaniem testu - żaden problem. Jeśli testy nowego buildu przeszły pomyślnie, możesz ustawić, by poprawna paczka została automatycznie dołączona do danego brancha czy wdrożona na produkcję.

 

Bamboo-CI and merging